Dobra niszczarka osobista

Niszczarka jest urządzeniem, które wykorzystujemy nie tylko w miejscu pracy ale również w domu. Niszczarka osobista dedykowana jest specjalnie dla osób, które chcą zadbać o bezpieczeństwo informacji zawartych w dokumentach prywatnych takich jak pisma urzędowe, bankowe, dokumentacja medyczna i inne. Niewielkie i funkcjonalne niszczarki osobiste nie zajmują dużo miejsca w domu. Idealnie sprawdzają się nie tylko niszczeniu prywatnych dokumentów, z powodzeniem mogą być podstawowym wyposażeniem domowego biura.

Niszczarka osobista a ochrona danych.

Ogólne rozporządzenie o danych osobowych odnosi się nie tylko do dokumentów w formie elektronicznej, przechowywanych na dyskach twardych komputerów, w chmurze, mailach czy innych nośnikach danych. Dotyczy ono także dokumentów papierowych, które w każdej chwili mogą wpaść w niepowołane ręce. Nie inaczej jest z dokumentami, które przechowujemy w domu. Zachowanie należytej ostrożności może uchronić nas przed utratą, kradzieżą lub wyłudzeniem naszych danych osobowych. Posiadanie niszczarki osobistej pomoże odpowiednio zabezpieczyć informacje wrażliwe przed osobami trzecimi.

Czym kierować się przy zakupie niszczarki osobistej.

Tak jak każdy zakup sprzętu elektronicznego musi być przemyślany, nie inaczej jest w przypadku zakupu niszczarki. Wcześniejsza analiza modeli dostępnych na rynku, pod kątem parametrów, umożliwi nam dokonanie właściwego wyboru urządzenia.

Zatem czym należy kierować się przy zakupie niszczarki o zastosowaniu osobistym, aby służyła nam ona na lata. Warto zwrócić uwagę jakie cechy posiada wybrany model niszczarki. Podstawowe parametry techniczne to rodzaj niszczonych nośników danych, stopień bezpieczeństwa utylizowanych danych, silnik zapewniający ciche niszczenie dokumentów, jednorazowa ilość niszczonych stron oraz pojemność kosza.

Niszczarka to nie tylko urządzenie służące do utylizacji dokumentów. Obecnie większość dostępnych na rynku modeli posiada możliwość niszczenia spinaczy, zszywek, kart z chipem, kruszenie płyt CD oraz cięcia kart plastikowych. Możliwe to jest dzięki odpowiednio dopasowanej szczelinie na dokumenty papierowe i inne nośniki danych. Ponieważ posiadamy dokumenty zwierające dane mniej lub bardziej wrażliwe, jak wyciągi bankowe, pisma urzędowe lub dokumentację medyczną, istotną cechą jest to jak dokładnie ma zostać zniszczony dany dokument. Czy ma być on tylko pocięty na paski o szerokości kilku mm, czy wręcz rozdrobniony na ścinki o wielkości poniżej 1mm, tak aby nie można było ich ponownie odtworzyć. Oczywiście w zależności od stopnia tajności, dany model może być tańszy lub droższy.

Kolejną istotną cechą przy zastosowaniu osobistym niszczarek jest silnik zapewniający ciche niszczenie dokumentów. W warunkach domowych najlepiej sprawdzi się urządzenie o generowanym poziomie hałasu w granicach 50 – 60 db. Na wybór niszczarki wpływa także jej wydajność pracy w postaci ilości jednorazowego niszczenia arkuszy papieru. Nowoczesne urządzenia przystosowane są do niszczenia od kilku do kilkunasty kartek naraz, a nie każdej z osobna. Objętość pojemnika na odpadki powinna być dostosowana do częstotliwości z jaką korzystamy z urządzenia. Jeśli jest ono używane sporadycznie, nie warto inwestować w niszczarkę o pojemności powyżej 30 L, która dodatkowo zajmie nam więcej miejsca w domu. Pojemnik na ścinki – Eco – Friendly, nie wymaga stosowania worków na odpadki, a okno w obudowie umożliwia kontrolę poziomu jego napełnienia.

Odpowiednio dobrana niszczarka osobista doskonale sprawdzi się w Twoim domu.

do góry

© Copyright NTF Sp. z o.o.

Sklep internetowy Shoper.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl