5/5 5 1
Niszczarka Kobra SSD HS - by , March 01, 2019
5/ 5
Kobra
120686
8026064999380

Niszczarka Kobra SSD HS

250 000,00 zł

compare Porównaj

Niesłychanie wydajna, doskonale poradzi sobie z dyskami SSD oraz urządzeniami elektronicznymi.

Specjalistyczna niszczarka Kobra SSD HS niszczy najtrwalsze materiały

Duża, wysokowydajna niszczarka Kobra SSD HS to wyjątkowo wytrzymałe urządzenie, które zostało zaprojektowane do niszczenia trwałych materiałów w postaci różnego sprzętu elektronicznego oraz dysków SSD. Dzięki specjalistycznemu zastosowaniu wykorzystywane są gównie w takich instytucjach jak Agencja Bezpieczeństwa narodowego, Organy Rządowe czy Wojskowe. Niszczarka Kobra SSD HS spełnia wszystkie wymagania dotyczące ochrony danych, jakie wymagane są w tego rodzaju miejscach, niszcząc wszelkiego rodzaju multimedia,a także dysków i urządzeń półprzewodnikowych. Duża, jasna obudowa zamykana jest na klucz, a jej wymiary wynoszą 1030 x 820 x 1210 mm. W górnej części obudowy znajduje się wejście szczeliny tnącej o szerokości aż 240 x 25 mm, co umożliwia umieszczenie w niej sprzętu mającego niestandardowe wymiary. Posiada ona również specjalną szczoteczkę zabezpieczającą, której zadaniem jest zakrycie całego otworu, a także bezpieczną utylizację. Dodatkowo niszczarka Kobra SSD HS wyposażona została w zamykaną pokrywę pojemnika zasilającego, uniemożliwiającą osobom do tego niepowołanym dostęp do wszystkich materiałów już w niej umieszczonych. Obok wejścia zlokalizowane są przyciski uruchamiające różne funkcje niszczarki Kobra SSD HS. Poniżej umiejscowiony jest pojemnik na powstałe w trakcie niszczenia ścinki o objętości 35 L. Urządzenie to jest niezwykle ciężkie – waży 500 kg, dlatego przestawienie go wymaga specjalistycznego sprzętu. Specjalistyczna niszczarka Kobra SSD HS dedykowana do utylizacji różnego rodzaju sprzętów elektronicznych objęta jest roczną gwarancją.

Utylizacja dysków i urządzeń elektronicznych

Specjalistyczna niszczarka Kobra SSD HS niszczy trwale różne nośniki danych, w tym twarde dyski oraz urządzenia elektroniczne na ścinki i cząstki wielkości ziarenek piasku. Wszystkim zgromadzonym w nich danych zapewnia najwyższy z możliwych stopień bezpieczeństwa DIN – 7. W niszczarce Kobra SSD HS zniszczysz karty kredytowe, z chipami elektronicznymi czy paskami magnetycznymi, płyty CD, DVD, telefony komórkowe typu smartphone, tablety, iPady oraz dyski SSD. Ponadto skutecznie kruszy wszelkiego rodzaju karty pamięci, w tym pen Drive, drukowane płyty z układami elektroniki, procesory komputerowe z wewnętrzną pamięcią ROM, jak i typu flash.

Najważniejsze parametry jakie posiada specjalistyczna niszczarka Kobra SSD HS

Niezwykle wydajny i solidny silnik ma moc 5000 W, co pozwala na utylizację dokumentów papierowych do 40 kg/h., a także pracę przez całą dobę bez przerw na chłodzenie. Dodatkowo specjalistyczna niszczarka Kobra SSD HS wyposażona została w zabezpieczenia chroniące przed przegrzaniem, wynikające z intensywności pracy. Urządzenie posiada system dwufazowego niszczenia nośników, który sterowany jest elektronicznie. Druga faza jego pracy uruchamia 16 specjalnych ostrzy o średnicy 180 mm, dzięki czemu rozdrabniają one kruszone cząstki na mikroskopijne rozmiary. Kolejną przydatną funkcją w niszczarce Kobra SSD HS jest elektroniczny system umożliwiający monitorowanie zamknięcia dostępu do drzwi kosza, systemu filtracji powietrza, a także pojemnika zasilającego. Urządzenie zapewnia automatyczne cofanie nośników w sytuacji niezamierzonego zablokowania go. Znajdujący się w jej górnej części wyświetlacz jest podświetlany i informuje użytkownika o statusie przebiegu pracy niszczarki Kobra SSD HS. Wyposażona jest ona również w duży wyłącznik bezpieczeństwa, zlokalizowany z przodu oraz bardzo praktyczny, nowoczesny system HEPA. Jego zadaniem jest zebranie powietrz z różnych miejsc wewnątrz niszczarki, w tym jej szczelinę tnącą filtrując powietrze. Na filtrach HEPA zatrzymywane są wszystkie szkodliwe materiały wykorzystane podczas produkcji układów scalonych. Zapewnia ona nam czyste, komfortowe i bezpieczne środowisko pracy.

Opis

Rodzaj cięcia
ścinki
Szerokość wejścia (mm)
240×25
Szerokość cięcia (mm)
pył jak ziarenka piasku
Wydajność (ilość arkuszy 70g)
do 40 kg/h
DIN 32757
-
DIN 66399: Niszczenie papieru
O-7/ T-7/ E-7
DIN 66399: Cięcie kart plastikowych
T-2
DIN 66399: Cięcie dyskietek
T-2
DIN 66399: Kruszenie płyt CD
O-1
Sygnał świetlny: otwarte drzwi / wyjęty kosz
tak
Praca ciągła 24h na dobę
tak
Zabezpieczenie przed przegrzaniem
tak
Moc (W)
5000
Objętość pojemnika (litry)
35
Poziom hałasu (dB)
60
Waga (kg)
500
Wymiary (szer. x gł. x wys.)
1030x820x1210

Specific References