Filtry
Producent
Szerokość wejścia (mm)
Rodzaj cięcia
Rozmiar cięcia (mm)
Wydajność - ilość arkuszy
Poziom bezpieczeństwa DIN 32757
Niszczenie papieru - DIN 66399
Kruszenie płyt CD - DIN 66399
Cięcie kart plastikowych - DIN 66399
Cięcie dyskietek - DIN 66399
Niszczenie kart pamięci - DIN 66399
Niszczenie Pen Drive - DIN 66399
Niszczenie klisz - DIN 66399
Dyski twarde - DIN 66399
Prędkość niszczenia m/s
Cięcie zszywek
Cięcie małych spinaczy
Automatyczny START/STOP
Automatyczny podajnik papieru
Funkcja cofania
Filtr mikropyłkowy
Sygnał świetlny (otwarte drzwi/wyjęty kosz)
Silnik przystosowany do pracy ciągłej
Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Automatyczne oliwienie noży
Obudowa na kółkach
Optyczny wskaźnik napełnienia kosza
Okienko w obudowie
Pojemność kosza (l)
Osobny pojemnik na niszczone nośniki
Wymiary (mm) - wysokość
Wymiary (mm) - głębokość
Wymiary (mm) - szerokość
Waga (kg)
Poziom hałasu (dB)
System oszczędzania energii
Moc (W)
Gwarancja na noże tnące
Gwarancja na urządzenie
Cena brutto

Niszczarki

Niszczarka Kobra SSD

Niszczarka Kobra SSD
Niszczarka Kobra SSD

Dostępność: dostępny na zamówienie

Wysyłka do: 48 godzin

Cena brutto: 344 400,00 zł (netto: 280 000,00 zł )
zawiera 23% VAT
szt.

Niszczarki do papieru - często zadawane pytania

Jak często należy oliwić niszczarkę do papieru?

Aby zmaksymalizować wydajność i trwałość niszczarki do papieru, należy koniecznie smarować ostrza tnące za każdym razem, gdy zapełni się pojemnik na ścinki. Najlepiej zrobić to za pomocą specjalnego oleju wyprodukowanego specjalnie do tego celu. Nie należy stosować żadnych zamienników, gdyż mogą one spowodować uszkodzenie urządzenia. Regularna konserwacja pomoże zapewnić że Twoja niszczarka do papieru będzie pracować z najwyższą wydajnością, a także przedłuży jej żywotność. Prawidłowe oliwienie niszczarki do papieru jest niezbędne dla zapewnienia jej optymalnej pracy. Dzięki temu urządzenie będzie działać przez wiele lat w najlepszej formie.

Jak wybrać odpowiednią niszczarkę zgodną z RODO dla moich potrzeb?

Przed zakupem niszczarki ważne jest określenie dokumentów, które będą niszczone w urządzeniu. Wynika to z faktu, że każdy rodzaj niszczarki ma swój poziom klasy bezpieczeństwa, a zgodnie z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) firmy muszą posiadać niszczarkę o zgodności z klasą bezpieczeństwa P4 lub wyższą. Jest to zgodne z normą DIN 66399, która obowiązuje od 2012 roku.

Jaki typ niszczarki do papieru powinienem kupić?

W zależności od tego, jak bardzo chcesz zabezpieczyć swoje dokumenty, możesz wybierać spośród strip-cut (długie paski), cross-cut (ścinki) i micro-cut (mikrościnki). Warto też zwrócić uwagę na prędkość niszczenia - większa ilość kartek na minutę przekłada się na szybsze wykonanie zadania. Ważny jest również poziom hałasu generowanego przez urządzenie, zależny od wielkości Twojego biura (lub domu). Na koniec weź pod uwagę, czy potrzebujesz modelu z dodatkowymi zabezpieczeniami, takimi jak czujniki zatrzymujące jego pracę w przypadku, gdy coś utknie w środku. Pamiętając o tych wszystkich czynnikach, będziesz w stanie znaleźć idealną niszczarkę do papieru.

Co jeszcze warto wiedzieć o niszczarkach do dokumentów

Czy słyszałeś kiedyś o niszczarce do papieru? Jest to urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje służy przede wszystkim do niszczenia dokumentów. Niszczarki do papieru są najczęściej stosowane w biurach, aby pozbyć się niepotrzebnych dokumentów z poufnymi danymi. Ale co dokładnie mają do zaoferowania niszczarki do papieru i dlaczego są tak ważne? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o niszczarkach do papieru i dlaczego są one kluczowe dla firm w dzisiejszej erze cyfrowej.

Rodzaje niszczarek do papieru

Niszczarki do papieru występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, ale istnieją dwa główne typy: niszczarki paskowe i niszczarki poprzeczne. Modele typu strip-cut wykorzystują jedno ostrze, które tnie dokument na długie paski, natomiast modele typu cross-cut wykorzystują dwa ostrza, które tną dokument na małe kawałki dla zwiększenia bezpieczeństwa. Niszczarki z poprzecznym cięciem zapewniają większe bezpieczeństwo niż modele z cięciem paskowym, ponieważ o wiele trudniej jest komuś poskładać rozdrobnione dokumenty, jeśli są one pocięte na drobne kawałki.

Standardy niszczarek

Niszczarki do papieru posiadają również standardy, które określają poziom bezpieczeństwa ich pracy. Im więcej poufnych informacji znajduje się w niszczonej dokumentacji, tym wyższy powinien być standard. Na przykład niszczarki do papieru na poziomie P1 i P2 zapewniają podstawową ochronę przed drobną kradzieżą tożsamości lub nieautoryzowanym dostępem do poufnych danych, natomiast niszczarki do papieru na poziomie P3 i P4 zapewniają wyższy poziom ochrony, ponieważ mogą niszczyć płyty CD/DVD/karty kredytowe/spinacze.

Zalety niszczarek do papieru

Korzyści z używania niszczarek do papieru wykraczają poza ochronę poufnych informacji przed wścibskimi oczami; pomagają one również zmniejszyć ilość odpadów poprzez recykling starych dokumentów zamiast ich wyrzucania. Dodatkowo, korzystanie z niszczarek do papieru pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ eliminuje konieczność ręcznego niszczenia dokumentów lub ręcznego niszczenia dysków twardych zawierających poufne dane. Wreszcie, niszczarki do papieru mogą pomóc firmom w przestrzeganiu przepisów rządowych dotyczących przechowywania i usuwania danych osobowych, co może zapobiec nałożeniu wysokich grzywien lub innych konsekwencji prawnych na firmy, które nie przestrzegają tych przepisów.

Korzystanie z niszczarki papieru to skuteczny sposób na ochronę poufnych informacji firmy przed dostaniem się w niepowołane ręce. Nie tylko zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa przed kradzieżą tożsamości lub nieautoryzowanym dostępem do poufnych danych, ale także pomaga zmniejszyć ilość odpadów poprzez recykling starych dokumentów zamiast ich wyrzucania na śmietnik oraz oszczędza czas poprzez wyeliminowanie ręcznego niszczenia papierów lub ręcznego niszczenia dysków twardych zawierających poufne dane. Co więcej, korzystanie z wysokiej jakości niszczarki papieru zapewnia zgodność z przepisami RODO dotyczącymi przechowywania i usuwania danych osobowych, co w ostatecznym rozrachunku może zaoszczędzić firmom pieniędzy w postaci grzywien lub innych konsekwencji prawnych wynikających z nieprzestrzegania tych przepisów. Podsumowując, posiadanie wysokiej jakości biurowej niszczarki do papieru jest niezbędne dla każdej firmy, która chce zabezpieczyć swoje poufne informacje w dzisiejszej erze cyfrowej!

do góry

© Copyright NTF Sp. z o.o.

Sklep internetowy Shoper.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl